Přeskočit na obsah

3. rozhovor o Mgr. Barboře Tolaszové KOUČING, FINANČNÍ KOUČING

Třetí z řady rozhovorů je s Mgr. Andreasem Zachariadisem.

  1. Andreasi, kde jste se s Barborou Tolaszovou seznámili a jak dlouho se znáte?

S Barborou se znám v podstatě již dlouhá léta, od mých jedenácti let. Je to tedy delší doba. Ke spolupráci, která nyní mezi námi probíhá, jsem se dostal oklikou, protože ve financích jsem začal původně pracovat u jiné společnosti a jsem velmi rád, že po špatných zkušenostech mě Bára vzala pod svá křídla.

  1. Pracuješ ve firmě BankéřiPro pod vedením právě Barbory Tolaszové. Proč právě tato společnost a proč právě Bára. Možná mohu i zmínit fakt, že manželé Tolaszovi se již roky starají o finance Tvých rodičů.

Ano, to je pravda, o finance mých rodičů se starají dlouhá léta. Je to dáno tím, že oba jsou z učitelského prostředí a moje máma tenkrát byla jejich kolegyně (Barbora i Radan Tolaszovi se dlouhá léta velmi úspěšně věnovali pedagogické činnosti), takže to nějak tak v té době přirozeně vyplynulo. No a proč já jsem spojil své jméno s firmou BankéřiPro? Je to dáno právě tím, že jak už jsem říkal – začínal jsem kdysi v jisté multilevlové společnosti dělat finanční poradenství…ALE! Ve velkých uvozovkách, kde jsem si uvědomil, že je to práce, kterou se chci do budoucna živit… ALE! Ne pod jejich značkou, protože mi tam nesedělo hodně věcí, jako jsou různé manipulační techniky vůči klientům, nátlakový marketing a celkově mi neodpovídala kvalita jejich práce. Nebylo to až tak o finančním poradenství, ale spíše o prodeji produktů. U společnosti BankéřiPro je to právě naopak.

Takže u Báry je to naopak. U Báry je to jak?

U Báry je to tak, že vnímám opravdu ten kvalitní servis pro klienty. A právě díky tomuto přístupu dnes máme klienty, kteří jsou velice bonitní. Je to už prostě o něčem jiném. Je to takový ten next level, kde, myslím si, že hodně poradců chce směřovat.

  1. Andreasi, co si představuješ pod pojmem finanční koučing a setkal jsi se s ním už někdy?

Tak s tímto termínem jsem se již setkal, protože již docela dlouho jej používá Bára. Ona mě s tímto termínem vlastně seznámila. A finančním koučinkem procházím pravidelně právě s Bárou. S Bárou se ve financích neustále zlepšuji tím, že si všechny znalosti propojuji. A o tom to v podstatě je – v mladším věku, když člověk začíná svůj finanční život, tak se můžeme bavit o jakémsi základním rozvržení financí, cashflow domácnosti atd. Potom, když už je člověk starší a buduje majetek, tak finanční koučing je hodně o psychologii. Když přijdou nějaké propady na trhu a turbulence  (což je jasné, že každý klient jich za svůj finanční život pár zažije) – tak tam je to o dopomoci. O tom, že se klient prostě může vždycky obrátit na někoho, který mu řekne – „Hele tak teď jsou akcie sice mínus třicet, ALE! Dej si studenou sprchu, vyspi se a ráno to bude dobré“. A co se týče již velmi bonitních klientů, kteří čerpají rentu, tak to je o efektivitě daného čerpání – „Hele nemusíte si ty peníze pořád syslit, ale teď jste vybudovali nějaký majetek, máte před sebou deset, patnáct možná i více let, tak si je pojďte pořádně užít“. Zjišťuji, že spousta lidí tohoto formátu to paradoxně ani moc neumí. Takže o tom, ten finanční koučing, z mého pohledu je.

  1. Děkuji za vyčerpávající odpověď. Odpověděl jsi mi vlastně také na otázku, pro koho je podle Tebe tato služba určena (na mysli mám finanční koučing).

Podle mě je určena, dalo by se říct pro všechny, kteří mají peníze, protože čím víc se pohybuji ve financích, tak pokud někomu zbývá pár stovek nebo tisícovka měsíčně na nějaké spoření, tak s tím se nedá dělat žádné investiční poradenství. Takže tam by finanční koučing v podstatě dával smysl. Dával by smysl z toho pohledu…. „Hele tak pojďme pracovat na tom, aby jste si pane kliente zvýšil hodnotu na trhu práce a za dva roky získáte lépe placenou práci.“… a už můžeme začít investovat a můžeme začít tvořit majetek, který vede k finanční nezávislosti.

  1. Využíváš Andreasi ve své každodenní práci koučing Barbory Tolaszové? Jedná se ve vaši interakci o koučing jako takový či pouze o koučing finanční?

Z velké části jsem na to odpověděl tím, když jsem řekl, že ano. Nicméně jedná se i o koučing jako takový, protože Barbora je úžasná v tom, že dokáže člověka správnými otázkami přívést k tomu, jak má přemýšlet nejenom o financích jako takových, ale i třeba o podnikání, o životě atd. Tím, že Bára je hodně zkušený člověk, vystřídala velmi mnoho zaměstnání, vede dvě úspěšné firmy – tak si myslím, že mi má i do budoucna co předat a každé nové setkání s Bárou je pro mě obohacující.

  1. Na závěr, co bys chtěl Báře říci, kdyby tady seděla s námi?

No! Barunko, tak já ti teda moc děkuji, že když jsme se tehdy poprvé setkali, a to bude v podstatě víc než rok, co s Bankéři spolupracuji, tak jsi mně vzala pod svá křídla. Tam jsem pochopil, že svět finančního poradenství není takový, jak jsem si myslel. Že to nemusí všude vypadat tak, jako v jisté multilevlové společnosti, kde jsem zprvu působil. Doufám, že se Ti bude do budoucna dařit nejen v byznysu, ale i v osobním životě, protože jsi silná žena plná optimismu a takových lidí by mělo být na světě víc.

Andreasi, děkuji za úžasný rozhovor.

 

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?

  • Revize rodinných financí.
  • Analýza stávajících finančních produktů.
  • Plán bydlení.
  • Plán spoření a investic.

Proč?
Protože s námi na tom budete vždy lépe!

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.